• مطب بلوار کشاورز: بین کارگر و جمالزاده، پلاک 95، طبقه 3
دریافت نوبت 09026692888

علت و درمان سردرد پیشانی و چشم و درد شقیقه

سردرد پیشانی و شقیقه ها
 
 

سردرد پیشانی یکی از شایع‌ترین شکایاتی است که بیماران دارند. سردرد پیشانی معمولا به همراه درد چشم یا درد شقیقه ها در فرد ایجاد می‌شود و باعث آزار بیمار می‌شود. در این مقاله درباره علت سردرد پیشانی و روش های درمان دردهای ناحیه پیشانی و شقیقه صحبت می‌کنیم.

علت سردرد پیشانی و شقیقه ها چیست؟

اکثر اوقات افراد از سردرد خود شکایت می‌کنند طور‌ی‌ که درد آن تمام پیشانی را دربرمی‌گیرد. درد پیشانی و شقیقه ممکن است تمام پیشانی یا نقطه ‌خاصی را درگیر کند. سردرد پیشانی ممکن است به سمت پایین و چشم‌ها هم کشیده شود و منجر به ایجاد درد چشم ها شود. همچنین احتمال دارد این درد تمام صورت را احاطه کند و شاید تا زمان برطرف شدن سردرد همراه با بیمار باشد.

درد شقیقه و چشم معمولا برای یک مدت کوتاه شاید چند ساعت طول بکشد اما احتمال شروع دوباره آن وجود دارد. به‌ندرت دیده می‌شود سردرد بی‌وفقه و برای چند روز ادامه داشته باشد.

در صورتی‌ که علائم سردرد شقیقه ها باعث آزار فرد شود، بهتر است جهت تشخیص و درمان زود هنگام به یک دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید.

به طور کلی سردرد شقیقه نشانه یک بیماری حاد پزشکی نیست اما اگر فرد دچار سردرد شدید و حالت تهوع و یا سردرد غیر قابل تحمل باشد، به آزمایشات خاصی به منظور تشخیص علت سردرد پیشـانی نیاز است.

علاوه بر این، این احتمال دارد علت درد پیشانی و شقیقه ها ناشی از وجود عوامل دیگری نظیر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش آفتاب باشد. استفاده از عینک‌ آفتابی و کرم ضد آفتاب می‌تواند از بروز چنین سردردهایی پیشگیری کند.

سردرد پیشانی و شقیقه ها
سردرد پیشانی و شقیقه ها

دلایل سردرد پیشانی و شقیقه ها

برخی از شایع‌ترین دلایل سردرد پیشانی عبارتند از:

درد پیشانی ناشی از کشیدگی عضلانی

کشیدگی عضلانی یکی از دلایل اصلی سردرد پیشانی محسوب می‌شود. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که ماهیچه‌های اطراف ناحیه قدامی سر تحت فشار قرار گیرند یا دچار گرفتگی عضلانی شوند.

دلایل شایع کشیدگی عضلانی عبارتند، از فشار بیش‌ از‌ اندازه، خستگی زیاد بعد از یک روز کاری دشوار و طرز قرارگیری نادرست سر حین نگاه کردن طولانی به صفحه کامپیوتر.

علاوه بر این ممکن است از دست رفتن آب بدن، سپری کردن زمان زیاد در هوای گرم بدون مصرف مایعات و یا استراحت در سایه، علت درد پیشانی شما باشند.

سردرد پیشانی و چشم ناشی از کشیدگی چشم

فعالیت بیش‌ از اندازه چشم‌ها نیز می‌توانند موجب سردرد شقیقه ای شود. در دنیای امروزی جا‌یی‌ که کامپیوتر و تلویزیون جزئی از زندگی ما شده است، بعد از اینکه چشم‌ها برای مدت طولانی به صفحه نمایش کامپیوتر یا تلویزیون خیره می‌شوند، فرد دچار سرد چشمی می‌شود.

همچنین امکان دارد مطالعه زیر نور کم هم باعث تحت فشار قرارگرفتن چشم‌ها و در نهایت سردرد شقیقه و چشم شود.

سردرد سینوسی

ممکن است سینوس‌های پارانازال علت درد شقیقه ای باشند. علاوه بر این بیماری‌هایی مانند سینوزیت، عفونت سینوس‌ها یا گرفتگی سینوس از دلایل درد سینوسی هستند و ممکن است باعث درد شدید پیشانی شوند.

سردرد میگرنی

اختلال میگرنی یک نوع بیماری بالینی است که در اثر آن افراد در معرض سردردهای پیاپی قرار می‌گیرند و به‌ همین‌ دلیل ممکن است دچار سردرد غیرقابل تحمل در تمام قسمت پیشانی و شقیقه های خود شوند.

هنوز علت سردرد میگرنی مشخص نیست، اما مدارک حاکی از آن است که تغییرات خاص در سطح هورمون‌ها‌ مغزی بر اثر عوامل ژنتیکی و زیست‌محیطی، علت سردردهای میگرنی می‌باشند. سردرد پیشانی بر اثر میگرن معمولا با علائمی دیگری مانند تاری دید، تهوع، استفراغ یا سرگیجه همراه است. این نوع علائم را می‌توان با دراز کشیدن در یک اتاق تاریک برطرف کرد.

علائم سردرد پیشانی چیست؟

سردرد پیشانی یک بیماری به حساب نمی‌آید اما نشانه‌ای از یک شرایط بالینی دیگر است. ممکن است محل درد، شدت و تعداد دفعات تکرار آن بسته به علت سردرد پیشانی در هر شخصی متفاوت باشد.

یک دلیل آن می‌تواند مطالعه زیاد، مکان و تعداد دفعات یک سردرد باشد، هرچند این نتایج همیشه هم درست نیستند.

برخی از علانم سردرد در پیشانی عبارتند از:

 • سوختگی با پارگی چشم‌ها
 • دوبینی
 • آب‌ریزش بینی
 • عطسه‌های متوالی
 • درد در ناحیه فک
 • حالت تهوع یا بدون استفراغ
 • سرگیجه

نحوه تشخیص سردرد پیشانی

در صورتی‌ که فردی مرتب از سردرد در ناحیه پیشانی رنج می‌برد، پیدا کردن علت درد کاملا ضروری است. در این وضعیت پزشک به منظور تشخیص علت سردرد پیشانی و شقیقه ها شروع به بررسی سوابق قبلی بیمار می‌کند، مثلا زمان دقیق آغاز سردرد را جویا می‌شود، یا اینکه توضیحاتی درباره حالت و روحیه بیمار پیش از شروع سردرد می‌خواهد.

تشخیص سردرد پیشانی
تشخیص سردرد پیشانی

بیشتر اوقات علائمی که بیمار به آن دچار می‌شود سرنخ‌هایی از علت سردرد پیشانی و چشم ها می‌دهد. اما در صورت قانع‌نشدن ممکن است پزشک از بیمار درخواست عکس‌برداری ام‌ آر آی یا سی‌ تی‌ اسکن از مغز و سینوس ها جهت تشخیص علت اصلی سردرد پیشانی کند.

درمان سردرد پیشانی

از جمله روش های درمان سردرد پیشانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییرات در سبک زندگی
 • درمان دارویی
 • نوروفیدبک
 • تزریق بوتاکس
 • تحریک مغناطیسی مغز (rtms)

درمان سردرد شقیقه‌ای با تغییر سبک‌ زندگی

در صورتی‌ که ارتباط سردرد پیشانی به نوعی بیماری وخیم دیگر غیرمحتمل پنداشته شود، ممکن است پزشک معالج کار را با برخی روش‌های درمانی محافظه‌کارانه آغاز کند.

این روش‌ها معمولا شامل تغییرات در سبک‌ زندگی می‌شوند. مثلا بیمار باید عوامل بروز سردرد را شناسایی کرده و سپس از انجام آنها پرهیز کند. بگذارید با یک مثال توضیح دهیم:

اگر علت سردرد پیشانی به‌ خاطر صرف کردن زمان زیاد جلوی رایانه باشد، پزشک از بیمار می‌خواهد در هر ساعت یک استراحت ۵ تا ۱۰ دقیقه‌ای به چشمان خود بدهد و از تحت فشار قرار دادن آنها جلوگیری کند.

این امکان وجود دارد که پزشک معالج انجام برخی حرکات جهت بهبود درد چشم ها را به بیمار توصیه کند و همچنین درمان سردرد با دستگاه را پیشنهاد دهد.

دارو برای سردرد پیشانی

در صورتی‌ که تغییر سبک‌ زندگی به تنهایی کمکی به بهبود سردرد پیشانی نکند، به منظور بهتر شدن حال بیمار احتمالا پزشک مصرف برخی داروها را در کنار تغییر سبک‌ زندگی توصیه کند.

قرص‌های مسکن همانند ایبوپروفن یا تیلنول از این دسته هستند. داروهای آرام‌بخش عضلانی و بلسان هم به بهبود سردرد شقیقه ای کمک می‌کنند.

در برخی موارد ممکن است داروهای اپیوئید هم به میزان محدود تجویز شوند. همچنین در موارد نادری هم داروهای ضد افسردگی یا ضد‌ تشنج جهت تسکین سردرد پیشانی تجویز می‌شوند.

در صورتی‌ که کشیدگی چشم علت سردرد پیشانی و چشم باشد، علاوه بر تغییر سبک‌ زندگی به هیچ داروی خاصی جهت تسکین درد نیاز نیست و اگر سینوزیت علت سردرد باشد، گزینه‌های دیگری جهت درمان سردرد به بیمار توصیه می‌شود:

 • داروهای استروئیدی دهانی
 • قرص‌های دردکش
 • آنتی‌بیوتیک

در شرایطی که علت سردرد پیشانی به اختلال میگرنی مربوط شود، روش درمانی به دو صورت انجام می‌گیرد. یکی پیشگیری و دیگری درمان در مراحل ابتدایی. تعدادی دارو برای هر شیوه وجود دارد.

برای پیشگیری از بیماری، هر زمان که علائم هشدار دهنده سردرد مانند احساس سرگیجه، حالت تهوع یا تاری دید بروز کرد، باید به بیمار دارو تجویز شود. در مورد درمان در آغاز کار، داروها بعد از شروع سردرد به بیمار داده ‌می‌شوند. داروهای تریپان بیشترین مصرف را جهت برطرف کردن سردرد پیشانی ناشی از اختلال میگرن دارند.

درمان سر درد با نوروفیدبک ILF

نوروفیدبک ILF به علت اینکه روشی مبتنی بر علائم و فردی است، بسیار موثر‌تر از سایر روش‌های نوروفیدبک عمل می‌کند و در حال حاضر موثرترین روش نوروفیدبک درمانی در دنیاست.

نوروفیدبک ILF مانند آینه‌ای برای مغز عمل می‌کند و با نشان دادن عملکرد مغز به خودش، باعث بهبود و درمان فرد می‌شود که به این فرآیند خود تنظیمی می‌گویند.

درمان سردرد با دستگاه RTMS

تحریک مغناطیسی مغز یک روش درمان غیر دارویی و غیر تهاجمی، بدون درد با اثربخشی سریع جهت تحریک مغز است که می‌توان برای بهبود علائم و درمان طیف وسیعی از بیماری‌های مغز و اعصاب مورد استفاده قرار گیرد. از دستگاه rtms معمولا زمانی استفاده می‌شود که سایر روش‌های درمانی موثر نبوده باشند.

در مقاله تحریک مغناطیسی مغز (rtms) چیست؟ به صورت کامل در مورد این روش درمانی صحبت کرده‌ایم.

تزریق بوتاکس برای درمان سر درد

افرادی که دچار میگرن هستند و می‌خواهند که برای زیبایی بیشتر از بوتاکس استفاده نمایند، می‌توانند با تزریق بوتاکس هم سردرد میگرنی خود را کنترل و درمان نمایند و هم به اهداف زیبایی خود برسند.

در مقاله بوتاکس میگرن به طور کامل در این مورد صحبت کرده‌ایم.

برای سردرد چه دکتری بریم؟

پزشکان متخصص مغز و اعصاب به صورت کاملا تخصصی در زمینه درمان انواع سردرد شامل سردرد خوشه‌ای، سینوسی، میگرنی، عصبی و … فعالیت می‌نمایند. این پزشکان با در نظر گرفتن شرایط بیمار، بهترین روش درمان را پیشنهاد می‌دهند.

برای این که بتوانید پزشک مناسبی را انتخاب نمایید، مقاله بهترین دکتر مغز و اعصاب تهران را مطالعه کنید. ویژگی‌های مهم پزشک و امکاناتی که کلینیک مغز و اعصاب خوب باید داشته باشد را در این مقاله به صورت کامل توضیح داده‌ایم.

دکتر خوب برای سردرد در تهران کیست؟

دکتر خوب برای سردرد در تهران به سخنان بیمار به طور کامل گوش داده و علائم بیمار را به صورت دقیق بررسی می‌نماید. پزشک پس از معاینه بیمار و یافتن علت سردرد راهکار درمانی مناسب را پیشنهاد می‌دهد که می‌تواند شامل تزریق بوتاکس، دارودرمانی یا سایر روش‌ها باشد.

دکتر حمیدرضا رخصت‌یزدی متخصص سردرد پیشانی

برای مشاوره درمانی توسط متخصص درمان سردرد پیشانی و دریافت نوبت ویزیت دکتر حمیدرضا رخصت‌یزدی (عضو انجمن مغز و اعصاب ایران و انجمن سردرد اتحادیه اروپا) با ما در ارتباط باشید.

 
 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

۳.۹ / ۵. ۴۲

58 دیدگاه ها

 • Avatar

  ..., آذر ۵, ۱۴۰۱ @ ۲۳:۵۴ پاسخ

  با سلام
  من دو هفته که یه طرف سرم سمت چپ درد شدید میگیره بعد میزنه به چشم و گوش و فک سمت چپم.
  رفتم دکتر گفتن برای عفونت دندان هسته چند روز بهم چرک خشکن سرم زدن و قرص برای عفونت دادن خوردم
  ولی سرم هنوز احساس سنگینی میکنه و کف سرم و شقیقه‌هام درد میگیره
  بنظر شما برای دندان هم میشه، باید چیکار کنم؟

 • Avatar

  ع.ق, آبان ۱۴, ۱۴۰۱ @ ۱۶:۰۱ پاسخ

  من از وقتی سرما خوردگیم خوب شده، شقیقه راستم درد میکنه و فقط از سوراخ راست بینیم خلط سبز میاد. تا حالا اینجور نشده بودم. دلیل خاصی داره؟

 • Avatar

  ذبیح الله, آبان ۶, ۱۴۰۱ @ ۱۷:۲۹ پاسخ

  سلام پسرم چهارده سالشه. الان ی هفته است روزی دو یا سه بار میگه پیشانی و ‌‌چشمام خیلی درد می‌کنه. سی تی اسکن هم گرفتم ولی گفت هیچ چیزی نشون نمی ده. الان باید چکار کنم؟
  البته اول بالای چشم چپش با چشم چپش درد میکرد . ولی الان میگه کم کم داره کل پیشانی درد می‌کنه با هر دوتا چشمش.

 • Avatar

  ایلیا, شهریور ۲۴, ۱۴۰۱ @ ۱۶:۰۲ پاسخ

  سلام
  من در اثر ضربه به پیشانی و چشمم و دماغم همزمان
  دچار سردرد پیشانی و پشت چشم شدم دو روزه علتش چیه دکتر خوب میشه بعد کاهش درد استخون جمجمه سرم هم خوب میشه؟

 • Avatar

  امیر رضا, شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ @ ۲۲:۵۷ پاسخ

  سلام
  من حدود چند ماهی احساس فشار در شقیقه ها دارم و جلوی پیشانی و گاهی هم مجراهای هوایی بینی بصورت کامل کیپ میشه و در سطح هوشیاری هم مشکل برام درست میکنه.
  ام ار ای دادم مشکلی نبود، یه دکتر داخلی اعصاب بهم میر تادزاپین تجویز کردن الان حدود ۱۵-۱۶ روز میخورم ولی تاثیری زیاد نداشته برام.
  مشکل از کجا میتونه باشه؟

 • Avatar

  سارا, مرداد ۸, ۱۴۰۱ @ ۱۶:۵۲ پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من سه روز میشه دو طرف سرم و چشمام درد دارم، علائم دیگه‌ای ندارم
  می‌تونه بخاطر کرونا باشه؟ یا علتش چیه؟

 • Avatar

  رمیار, مرداد ۴, ۱۴۰۱ @ ۲۳:۴۲ پاسخ

  سلام
  من همیشه باد سرد ب پیشونیم میخوره سردرد تو ابروهام میگیره و دست میزنم درد داره
  موقع گریه کردن سردرد تو پیشونی همون نواحی ابروهام کنار شقیقه و فکم و پشت سرم و کمی خستگی تو گردنم ایجاد میشه ک باید با دستمال ببندمش و مسکن بخورم
  و صبحها هم خلط سبز رنگ دارم و اگر نیاد من زود حالت سرماخوردگی بهم دست میده وقتی میاد خوبم.مشکل چیه سینوزیته؟
  دکتر گوش و حلق وبینی هم رفتم انتی بیوتیک داد اصلا بدرد نخورد خلطا سفید شدن و بعد ک دارو تمام شد برگشتن.

 • Avatar

  Shokriye, مرداد ۱, ۱۴۰۱ @ ۱۴:۲۰ پاسخ

  با سلام
  من یه ۶ ماهه درد پیشانی و چشم دارم هرجا میرم فقط قرص میدن گاهی هم آنقدر شدید میشه که باعث میشه شکم درد و حالت تهوع بگیرم

 • Avatar

  Zhra, تیر ۲۰, ۱۴۰۱ @ ۰۰:۲۰ پاسخ

  سلام
  من چند سالیه درگیر سردرد هستم همراهش گوشمم درد میگیره بیشتر درد در مردمک چشمم سردردام هر روزه
  توپیرامات و دپاکین میخورم تاثیر نداره بوتاکس هم امتحان کردم همه ازمایشام سالم بودن
  راه دیگه ای هست؟ من از هیچکدوم نتیجه نگرفتم؟

 • Avatar

  صنوبر, تیر ۱۹, ۱۴۰۱ @ ۱۲:۳۹ پاسخ

  سلام دکترجان
  من دو هفته پیش غروب آفتاب و نگاه میکردم به مدت زیاد. حالا ازون روز سرم درد میکنه. دردشم ثابت نیست. شقیقه هام بعد وسط سرم هر از گاهیم پشت سرم. بعد چشام سوزش درد داره
  رفتم دکتر هم آزمایش لخته خون دادم هم سی تی گفتن که سالمه. ی قرص برام تجویز کردن قرص سفیکسیم وقتی استفاده میکنم خوبم ب محض قط کردن سر دردم شروع میشه خیلیم شدید.
  چکار باید کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar

  صنوبر, تیر ۵, ۱۴۰۱ @ ۱۱:۴۷ پاسخ

  سلام.
  من به مدت ۲۰ دقیقه به نور خورشید نگاه کردم هنگام غروب آفتاب ۲۰ دقیقه غروب. الان چن روزه سرم درد میکنه هم شقیقه هام هم چشم سوم هم وسط سرم.
  وقتی اب مینوشم دردش خیلی کم میشه بعد کمی دوباره دردش شروع میشه، چکار کنم راه حل چیه؟
  لطفا لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar

  علی, تیر ۴, ۱۴۰۱ @ ۲۳:۲۱ پاسخ

  سلام
  من چند سالیه سردرد دارم، سمت چپ مغز، پیشانی و پشت چشم چپم انگار یکی با لگد داره ضربه پشت هم میزنه.
  قبلا زیاد با کامپیوتر کار میکردم دچار دوبینی و ضعف چشم هم هستم.
  ممنون میشم کمکم کنید

 • Avatar

  کمال, تیر ۳, ۱۴۰۱ @ ۱۹:۲۱ پاسخ

  سلام
  ببخشید من ۳۰ سالمه الان مدت یک ماه مدام سرم درد میکنه دقیقا جلوی سرم یا همون پیشانیم. یعنی از خواب میدار میشم درد داره تا وقتی که به زور خوابم میبره یعنی کل روز درد داره.
  دردشم مثل نبض میزنه و پشت چشمام هم درد داره .الان یک ماهه شاید دو روزش سردرد نداشتم کل روز درد داره.
  و دوست دارم یکی شونه هامو ماساژ بده و با یه پارچه ای شال مانند دور سرم رو محکمم ببندم یکم آروم میشم ولی باز درد دارم
  سی تی اسکنم دادم گفتن مشکل در مغز نداره میگرن داری. واقعا ممنون میشم یه راهکار یا دارویی بگین با هیچ مسکنی هم آروم نمیشم نه نوافن نه استامینفون نه هیچ مسکن دیگری
  دکتر هم برام پروپرانول هر ۱۲ ساعت یک عدد و نورتریپیتیلین ۲۵ هر شب یک عدد تجویز کرد
  با تشکر

 • Avatar

  سمانه, خرداد ۳۰, ۱۴۰۱ @ ۲۳:۱۱ پاسخ

  سلام
  من چند ماه پیش، تورم کل صورت داشتم یه شب که بیدار شدم، رفتم دکتر و دکتر ازمایش نوشت و معاینه کرد و در نتیجه آزمایش گفت که حساسیت تان بالا نشان داده و دارو داد و خوب شدم
  اما یه چند روزه هر وقت غذا میخورم یا بلند حرف میزنم، قسمت گیجگاهی جایی که موقعه غذا خوردن و حرف زدن ماهیچه هاش تکون میخوره، ورم میکنه و درد کمی میگیره
  کلا این قسمت بدون این که غذا بخورم یا حرف بزنم به مقدار جزئی درد داره و چشم دردم دارم کمی
  علت چیه؟

 • Avatar

  Zohreh, خرداد ۲۳, ۱۴۰۱ @ ۱۶:۰۰ پاسخ

  من ۱۴ سالمه رفتم آزمایش و نوار قلب هم رفتم برا عکس ریه‌ها هم رفتم چون تنگی نفس داشتم همش سالم بود گفتن استرس داری و افسردگی گرفتی
  الان پیشانیم درد میکنه بالای چشام درد میکنه این میتونه از افسردگی یا اعصاب باشه؟

 • Avatar

  موحد, خرداد ۲۱, ۱۴۰۱ @ ۱۷:۴۷ پاسخ

  سلام
  دخترمن ۸ سالشه و پارسال این موقع تشنج کرد قرص کاربازمپین مصرف می‌خوره دو روز پیش بعد یکسال دوباره تشنج چندثانیه ای کرد سردرد شدید گرفت بعد تشنج کرد
  الان دو روزه وقتی میشینه پیشونی درد و سوزش چشم داره
  چی کار باید بکنم؟ خطرناکه؟

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت‌یزدی, خرداد ۲۳, ۱۴۰۱ @ ۱۴:۱۰ پاسخ

   سلام
   حتما با متخصص مغز و اعصاب کودکان مشورت کنید.

 • Avatar

  علی, خرداد ۱۷, ۱۴۰۱ @ ۰۳:۴۳ پاسخ

  سلام
  من سال گذشته موقع خواب نصف شب نتونستم بخابم دو سه شب پشت هم بعد موقع خواب کمی عصبی شدم. شب اول و احساس کردم سمت راست شقیقم فشار اومد.
  و بعد از چند روز کلمات توی سرم و ذهنم داره میره و چیزی تو ذهنم نیست بگم
  من تمام روز حرف توی ذهنم و دلم نیست بگم و خیلی سخت میگذره.
  آزمایش ام ار ای دارم چیز مهمی نبود توی سرم چیز دیگه هست کمک کنید

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, خرداد ۲۳, ۱۴۰۱ @ ۱۴:۰۸ پاسخ

   سلام
   با روانپزشک مشورت کنید

 • Avatar

  میرزایی, خرداد ۱۷, ۱۴۰۱ @ ۰۰:۲۳ پاسخ

  سلام و درود
  من حدود یک ساله سردرد در ناحیه پیشانی دارم
  سردرد من شدید نیست خیلی خیلی کم و قابل تحمل طوری که زمانی که سرگرم باشم فراموش میشه اما همیشه ی درد کمی حس میکنم
  ام آر آی،سی تی اسکن،عکس و آزمایش کلی همه رو انجام دادم خیلی دکتر رفتم از متخصص بگیر تا دکتر مغز پ اعصاب
  همه گفتن مشکلی نداری دارو افسردگی مسکن دادن اثر نداشته
  دیگه واقعا نمی‌دونم چیکار کنم ی مدت گفتم حتما حساس شدم بیخیال باشم اما نمیشه این درد همیشه هست ی راه حل بگید آقای دکتر،😔

 • Avatar

  نسترن, خرداد ۱۰, ۱۴۰۱ @ ۱۹:۵۵ پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  من یک دختر ۱۵ ساله هستم از زمانی که مدرسه ها مجازی شده بوده به شدت دچار پیشانی درد شدید شده بودم، پیشانی درد می‌تونه به خاطر گوشی و ضعیفی چشم باشه یا برای کم خونی، همین که می‌خوام درس بخونم این پیشانی درد به سراغم میاد به همین دلیل توی درس‌ها افت کردم
  ممنون میشم اگر بتونین بهم کمک کنین

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, خرداد ۱۶, ۱۴۰۱ @ ۱۸:۱۲ پاسخ

   سلام
   باید دقیق معاینه بشید تا با توجه به شرایطتون براتون دارو شروع بشه

 • Avatar

  حدیث, خرداد ۷, ۱۴۰۱ @ ۰۴:۰۳ پاسخ

  با سلام
  ببخشید من نزدیک ۸،۹ ماهه که سردردهای شدید همراه باحالت تهوع، سرگیجه و تاری دید دارم
  بعضی وقتا اینقدر احساس سنگینی میکنم نمیتونم از جام بلندشم و فقط هم قسمت چپ سرمو درگیر کرده
  میشه اگه علتشو میدونید بگید

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, خرداد ۱۰, ۱۴۰۱ @ ۱۱:۱۹ پاسخ

   سلام
   باید ام ار ای مغز و نوار مغزی انجام بدید

 • Avatar

  فاطمه, خرداد ۱, ۱۴۰۱ @ ۱۶:۰۵ پاسخ

  سلام
  ببخشید چند روزی هست سمت چپ سرم تیر میکشه الان به پیشونیم و چشممو گوشم میزنه
  استامینوفن هم خوردم این چند روز، ولی خوب نمیشه حالت تهوع اینا هم ندارم.
  میشه راهنمایی کنید؟

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, خرداد ۲, ۱۴۰۱ @ ۱۳:۵۰ پاسخ

   سلام
   حتما ام ار ای مغزی انجام بشه

 • Avatar

  محمدپور, خرداد ۱, ۱۴۰۱ @ ۱۴:۴۹ پاسخ

  با سلام
  پسرم صرع میوکلونیک داره و داروی دپاکین و کلوبازام مصرف می‌کنه، نزدیک یک هفته‌ای میشه مدام سردرد میشه و از چشمش آب میاد
  مشکل چیه؟؟؟

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, خرداد ۲, ۱۴۰۱ @ ۱۳:۵۰ پاسخ

   سلام
   اشک ریزش از چشم ختما معاینه چشم پزشکی نیاز داره

 • Avatar

  زهرا, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱ @ ۱۸:۵۱ پاسخ

  سلام
  من تقریبا سه روزه که سرم هی درد میکنه یکم خوب میشه ولی هی پشت سر هم درد میکنه حس میکنم حالت تهوع دارم و توی سرم سنگینه و تمرکز ندارم
  ممنون میشم کمکم کنید 🙏🙏

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱ @ ۱۳:۰۵ پاسخ

   سلام
   حتما باید ام ار ای از مغز انجام شود

 • Avatar

  مسعود, اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱ @ ۰۰:۲۸ پاسخ

  با سلام
  من ازسه ماه پیش که کرونا گرفتم و خوب شدم سردرد و سرگیجه دارم و تعادل هم بهم ریخته در صورتیکه اصلا سردرد نداشتم، کف سرم درد میکنه و یک چشمم هم مگس پران داره
  غیرعدم تعادل اینکه یک موقعها یهو اجسام به حرکت درمیان و احساس سرگیجه و منگی دارم
  لطفا کمکم کنین

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱ @ ۲۰:۱۹ پاسخ

   سلام
   باید معاینه بشید و سی تی اسکن و ام ار ای مغزی انجام بدید

  • Avatar

   موحد, مرداد ۲۲, ۱۴۰۱ @ ۱۲:۵۷ پاسخ

   سلام!
   من ۲۰ ساله هستم و ۳ روز قبل در ناحیه پیشانی و چشم هایم درد شدید و تب بالا پیدا شد
   بعد از یک روز طرف راست پیشانی‌ام صحت یاب شد و تب ام برطرف اما طرف چپ پیشانی/اطراف چشمِ چپم درد شدید با ضربان دارد و چشمِ چپم حالت کشیده را به خود گرفته است.
   لطفاً کمکم کنید🙏

 • Avatar

  عاطفه, اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱ @ ۱۳:۲۹ پاسخ

  سلام آقای دکتر
  یه مدتی شده همش سردرد میشدم که نادیده گرفتم اما تازگیا شقیقه سمت راستم درد شدید و بدی میگیره انگار یه تیگه سنگ تو سرمه و سنگین و به چشمام هم میزنه بینی سمت راستم همیشه خونیه. پره بینیم هم درد میگیره بعضی وقتا 🙏🙏🙏

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱ @ ۱۷:۵۲ پاسخ

   سلام
   حتما باید از سرتون ام آر آی انجام بشه

 • Avatar

  لیلا, اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۱ @ ۲۳:۰۰ پاسخ

  سلام آقای دکتر
  ۴۰ سالمه و ۱۰ ساله زندگی پرتنش و پراسترسی رو میگذرونم
  مدتیه قسمت پیشانی و چشمام و دوطرف شقیقه ها سردرد بدی میگیریم، حتی به دندانهام و فکم هم فشار میاره و دچار وزوز گوش هم شدم، گوشم سوت میکشه و کلافه شدم
  لطفا راهنمایی کنید، تشکر

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۱ @ ۱۵:۵۷ پاسخ

   سلام
   بهتر است اول ام ار ای مغز انجام بدید اگر سالم بود باید از نظر اضطراب بررسی و در صورت نیاز درمان دارویی و یا غیر دارویی برای شما شروع بشه
   مقاله درمان وزوز گوش را مطالعه کنید.

 • Avatar

  Zohreh khodai, اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۱ @ ۱۰:۵۲ پاسخ

  سلام
  به علت داشتن کیست در تخمدان‌ها دوره دوم ال دی روشروع کردم پنج روز خوردم بعد فراموش کردم سر ساعت بخورم و دارو کنار گذاشتم الان یک هفته اس سر درد تو شقیقه و حالت تهوع دارم چشمام تاره نمیتونم صفحه نمایش رو ببینم درست راهنمایی میفرمایید باید چکار کرد

  • Avatar

   دکتر حمیدرضا رخصت یزدی, اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۱ @ ۱۵:۵۸ پاسخ

   سلام
   حتما ام ار ای مغزی و mrv مغزی جهت رد cvt انجام بشه و در صورت صلاحدید پزشک زنان ال دی قطع بشه و داروی جایگزین استفاده بشه

 • Avatar

  محمد اوزبیکی, اسفند ۱۴, ۱۴۰۰ @ ۱۴:۵۷ پاسخ

  سلام علیکم
  به مدت ۳ سال هست که سمت چپ سرم و چشم چپ بیشتر طرفه شقیقه درد میکنه قبلا اگر در آفتاب راه میرفتم درد میکرد یا عرق میکردم هم درد شدید تر میشود
  در این سه ماه آخر هر شب بعد از سه یا چهار ساعت خوابیدن در ساعت ۳ یا ۴ صبح از شدت درد از خواب بیدار میشم
  عکس سرم را هم گرفتم که دکترا گفتن چیزی دیده نمیشود
  لطفا راهنمای کنید

 • Avatar

  مریم, دی ۲۱, ۱۴۰۰ @ ۰۰:۲۶ پاسخ

  سلام
  من هرماه چن روز مونده ب پریودم سردرد میگیرم ک پیشانی و شقیقه‌ام درد میکنه وقتی سرمو تکون میدم همش سرگیجه دارم با مسکنم فقط یکی دو ساعت خوب میشه این سردردام خودش شروع میشه بعد چن روزم خود ب خود خوب میشه البته بگم وقتی چربی اینا میخورم سر دردم بیشترم میشه
  ممنون میشم ک راهنمایی کنین این سردردها ناشی از چی میتونه باشه

 • Avatar

  محمد, شهریور ۳۰, ۱۳۹۷ @ ۰۰:۰۵ پاسخ

  با سلام
  من ۲ بار شده که یک سر درد گرفتم که سمت چپ سر و بیشتر قسمت شقیقه سر بیشتر و سردرد تا ۱ روز ادامه دار بود

  • Avatar

   دکتر رخصت یزدی - متخصص مغز و اعصاب, فروردین ۲۴, ۱۳۹۹ @ ۰۸:۳۲ پاسخ

   اگر سردردتون جدیده و شدید ترین سردروی بوده که تا حالا داشتی باید از عروق مغز ام آر آی انجام بدید

 • Avatar

  مریم, تیر ۲۵, ۱۳۹۷ @ ۰۷:۴۵ پاسخ

  سلام
  من سه روزه که سردرد در ناحیه شقیقه سمت راستم دارم مسکن هم که میخورم در نهایت ۱ تا ۲ ساعت آروم میشم. دردش به صورتیه که با تغییر حالت سرم و یا حرکت کردن کم و زیاد میشه
  اینو هم بگم به مدت یک هفته سرماخورده بودم و تازه خوب شدم و اینکه نزدیک به عادت ماهیانه هم هستم
  تنها دارویی هم که این مدت استفاده میکردم قرص ضد بارداری ال دی بوده که الان به مدت ۳ روزه استفاده نکردم.

  • Avatar

   دکتر رخصت یزدی - متخصص مغز و اعصاب, فروردین ۲۴, ۱۳۹۹ @ ۰۸:۳۱ پاسخ

   باتوجه به مصرف ال دی باید ام آر آی و mrvاز عروق مغزی انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.