• مطب بلوار کشاورز: بین کارگر و جمالزاده، پلاک 95، طبقه 3
دریافت نوبت 09026692888

ورزش و حرکات اصلاحی چرخش ران به داخل

تمرین های ورزشی برای چرخش داخلی ران

چرخش ران به داخل یا آنتی ورژن ران (Anteversion) عارضه‌ای است می‌تواند کودکان را درگیر نموده و باعث مشکلاتی در راه رفتن آن‌ها شود. در این مقاله درباره این عارضه صحبت نموده و همچنین فیلم‌های کاربردی با موضوع درمان چرخش زانو به داخل با ورزش را به شما ارائه می‌دهیم. حرکات اصلاحی که در این مقاله به شما ارائه می‌شود می‌تواند برای زانو درد و بهبود این عارضه مفید باشد.

چرخ ران به داخل یا آنتی ورژن (Anteversion)

چرخش ران به داخل یا آنتی ورژن یکی از رایجترین دلایل بد راه رفتن درکودکان بالاتر از 3 سال است و بر اثر پیچیدن ران ایجاد می‌شود. هنگامی که ناحیه پایین استخوان پا با قسمت بالای آن مقایسه می‌شود، در استخوان ران یک چرخش داخلی دیده می‌شود.

این چرخش در بدو تولد بیشتر است و تا سن 12 سالگی کمی بهبود می‌یابد و از سن 12 تا 16 سالگی این تغییر محسوس‌تر است و چرخش کاملا بهبود پیدا می‌کند. چرخش ران به داخل، پیچش داخلی استخوان ران است.

این استخوان بین لگن و زانو قرار گرفته است. چرخش ران باعث چرخش پا و نیز چرخش زانو به داخل می‌شود و می‌تواند باعث کبوتری شدن انگشتان پا یا خم شدن آنها شود.

چرخش زانو به داخل در کودکان و بزرگسالان

چرخش زانو به داخل معمولا خود را تا سن 2 تا 4 سالگی نشان می‌دهد (این سن زمانی است که چرخش داخلی لگن انجام می‌شود) و درسن 5 تا 6 سالگی این چرخش ملموس‌تر است. این شرایط در دختران بیشتر از پسران اتفاق می‌افتد.

اغلب اوقات و نه همیشه این عارضه به صورت همزمان در هر دو مفصل ران رخ می‌دهد. زمانی که زانو و پای کودک به داخل چرخش داشته باشد ساق پایش هم خم می‌شود؛ این خمیدگی ساق پا باعث ایجاد تعادل بیشتر هنگام ایستادن می‌شود.

عوارض چرخش ران به داخل چیست؟

در افرادی که دچار چرخش ران به داخل هستند هنگام راه رفتن به صورت طبیعی با قرار دادن پاها در کنار یکدیگر با مشکل مواجه هستند و تعادل نسبتا نامطلوبی دارند. این عارضه باعث می‌شود که این افراد بیشتر از حالت طبیعی لیز بخورند یا روی زمین بیفتند.

این شرایط خود به خود تا سن 6 الی 8 سالگی بهبود میابد و هنگام ورود به سن بزرگسالی این عارضه از بین میرود.

فیلم حرکات اصلاحی چرخش ران به داخل

در ادامه فیلم ورزش های مناسب و حرکات اصلاحی چرخش ران به داخل که توسط دکتر حمیدرضا رخصت یزدی توصیه می‌شود را می‌توانید مشاهده کنید.

اولین ورزش چرخش ران به داخل

فیلم اولین ورزش چرخش ران به داخل در ادامه قابل مشاهده است.

دومین تمرین برای چرخش داخلی ران

فیلم دومین تمرین برای چرخش داخلی ران را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید.

سومین حرکت اصلاحی چرخش ران به داخل

فیلم سومین حرکت اصلاحی چرخش ران به داخل را در ادامه مشاهده کنید.

چهارمین تمرین ورزشی چرخش زانو به داخل

فیلم چهارمین تمرین ورزشی چرخش زانو به داخل را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

3 / 5. 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *