• مطب بلوار کشاورز: بین کارگر و جمالزاده، پلاک 95، طبقه 3
دریافت نوبت 09026692888

کاربرد دستگاه rTMS در درمان زود انزالی

درمان انزال زودرس با تحریک مغناطیسی مغز

زود انزالی در مردان یک بیماری بسیار شایع است که می‌تواند باعث شرم و فشارهای عصبی در مردان شود. انزال زودرس همچنین می‌تواند زندگی زناشویی شما را تحت تاثیر قرار دهد و در صورت عدم درمان به موقع آن مشکلاتی ایجاد کند. تحریک مغناطیسی مغز یکی از بهترین راه های درمان زود انزالی در مردان محسوب می‌شود. درمان انزال زودرس با rTMS هیچ عوارضی ندارد و می‌تواند باعث درمان قطعی زود انزالی در شما شود. در این مقاله به بررسی کاربرد آر تی ام اس در درمان زود انزالی در مردان می‌پردازیم.

زود انزالی به چه معناست؟

زود انزالی یا انزال زودرس زمانی است که مرد قبل از شروع مقاربت یا کمتر از یک دقیقه بعد از شروع به ارگاسم می‌رسد. اختلال زود انزالی در میان مردان بسیار شایع است. بر اساس آمار بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردان در دوره‌ای از زندگی خود دچار زود انزالی می‌شوند.

خوشبختانه درمان قطعی زود انزالی امکان‌پذیر است. روش‌های مختلفی برای درمان انزال زودرس وجود دارد که از میان آن‌ها روش تحریک مغناطیسی مغز (rTMS) یکی از بهترین راه های درمان زود انزالی به شمار می‌رود. آر تی ام اس یک روش غیرتهاجمی و کاملا بی‌خطر است که در آن از امواج مغناطیسی برای تحریک مغناطیسی مغز استفاده می‌شود.

علت زود انزالی در مردان چیست؟

زود انزالی در مردان ممکن است یک مشکل دائمی باشد که فرد پس از برقراری اولین رابطه جنسی متوجه آن شود. در این افراد به دلیل عدم تعادل شیمیایی در مغز، آستانه انزال پایین‌تر از حد معمول است. اما بر خی از افراد هستند که ممکن است در یک دوره از زندگی خود انزال زودرس را تجربه کنند. این نوع انزال زودرس تحت عنوان زود انزالی اکتسابی شناخته می‌شود.

درمان زود انزالی با rTMS
درمان زود انزالی با rTMS

مهمترین دلایل زود انزالی در مردان متاهل شامل موارد زیر است:

همه انواع زود انزالی قابل درمان هستند. کاربرد تحریک مغناطیسی مغز برای درمان انزال زودرس در مردان در سال‌های اخیر مورد مطالعه قرار گرفته است و خوشبختانه نتایج خوبی نیز به همراه داشته است. با استفاده از دستگاه rTMS می‌توان کلیه عواملی که می‌توانند منجر به زود انزالی در مردان شوند را درمان کرد.

دستگاه آر تی ام اس چیست؟

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) تکنیکی است که اغلب برای درمان افراد مبتلا به افسردگی زمانی که درمان های قبلی مانند داروهای ضد افسردگی موفقیت آمیز نبوده‌اند، استفاده می‌شود. مطالعات نشان داده است که از این روش می‌توان برای درمان قطعی زود انزالی استفاده کرد.

در روش آر تی ام اس از امواج الکترومغناطیسی برای تحریک سلول‌های مغزی استفاده می‌شود. این روش کاملا بی‌خطر است و عوارض جانبی آن بسیار ناچیز است.

درمان زود انزالی با دستگاه آر تی ام اس چگونه است؟

تحریک مغناطیسی مغز یا آر تی ام اس یک روش موثر برای درمان انزال زودرس است که در آن از میدان‌های مغناطیسی برای تحریک سلول های عصبی در مغز استفاده می‌شود. این روش برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها و اختلالات مغزی قابل استفاده است. از جمله اختلالاتی که با استفاده از rTMS قابل درمان هستند می‌تواند به افسردگی و استرس و اضطراب شدید اشاره کرد.

مطالعات نشان داده است که افسردگی و اضطراب جزو مهمترین دلایل روانی زود انزالی در مردان به شمار می‌روند. با استفاده از دستگاه rTMS می‌توان این اختلالات را به صورت قطعی درمان کرد و پس از آن انتظار داشت مشکل انزال زودرس نیز حل شود.

درمان زود انزالی با تحریک مغناطیسی مغز
درمان زود انزالی با تحریک مغناطیسی مغز

هر جلسه درمان آر تی ام اس برای زود انزالی بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه انجام می‌شود. در طی درمان شما بر روی تخت دراز می‌کشید یا بر روی صندلی مخصوصی می‌نشینید و پزشک دستگاه rTMS را در نزدیکی سر شما قرار می‌دهد.

دستگاه آر تی ام اس پالس‌های مغناطیسی به مغز شما ارسال می‌کند. این امواج به هیچ وجه دردناک نیستند و شما ممکن است تنها ضربات آرامی را احساس کنید. تصور می‌شود که این جریان‌های مغناطیسی سلول‌های مغز را به روشی پیچیده تحریک می‌کنند که می‌تواند باعث درمان زود انزالی شود.

مزایای درمان زود انزالی با rTMS چیست؟

تحریک مغناطیسی مغز یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای درمان انزال زودرس محسوب می‌شود. مهمترین مزایای روش تحریک مغناطیسی مغز برای درمان انزال زودرس شامل موارد زیر است:

  • عوارض جانبی دستگاه rTMS بسیار ناچیز است.
  • درمان rTMS شما را از مصرف دارو بی‌نیاز می‌کند.
  • با استفاده از آر تی ام اس امکان درمان قطعی زود انزالی وجود دارد.
  • این روش کاملا غیر تهاجمی است و برای انجام آن نیازی به جراحی نیست.
  • در طول درمان بیمار هیچ دردی احساس نمی‌کند.
  • پس از پایان هر جلسه درمانی شما می‌توانید به فعالیت‌های معمول روزمره خود بپردازید.

مراحل درمان انزال زودرس با دستکاه آر تی ام اس

درمان rTMS معمولا در کلینیک متخصص مغز و اعصاب انجام می‌شود. برای درمان قطعی انزال زودرس با دستگاه آر تی ام اس لازم است جلسات درمانی به صورت کامل طی شود. به طور کلی، جلسات درمانی به صورت روزانه، پنج بار در هفته و به مدت چهار تا شش هفته انجام می‌شود.

یکی از نکاتی که لازم است پزشک قبل از شروع درمان زود انزالی مورد بررسی قرار دهد، پیدا کردن بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه بر روی سر و بهینه‌ترین مقدار انرژی مغناطیسی است. بنابراین اولین جلسه درمانی ممکن است قدری بیشتر طول بکشد.

در طول درمان دستگاه rTMS بر روی سر شما قرار می‌گیرد تا پالس‌هایی جهت تحریک سلول‌های مغزی تولید کند. این پالس‌ها به نواحی از مغز وارد می‌شوند که به دلیل افسردگی، استرس و اضطراب شدید و سایر مواردی که منجر به زود انزالی شده‌اند، دچار تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.

هزینه هر جلسه rtms

هزینه هر جلسه rtms و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با توجه به شرایط بیمار، نوع و شدت بیماری متفات است. پس از معاینه بالینی هزینه درمان با دستگاه آر تی ام اس مشخص می‌شود.

کلینیک دکتر رخصت‌یزدی، بهترین مرکز آر تی ام اس در تهران

کلینیک مغز و اعصاب دکتر حمیدرضا رخصت یزدی یکی از بهترین مراکز آر تی ام اس در تهران است که از روش درمانی تحریک مغناطیسی مغز برای درمان بیمارانی که به علت استرس و اضطراب، افسردگی و … دچار مشکل زود انزالی شده‌اند استفاده می‌کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

۵ / ۵. ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.